Ez egy nagyon egyszerű torta, mely egy olyan alkalomra készült, hogy egy ismerősöm lánykája, hazalátogatott külföldről. Imádják a nutellát, ezért a krémje csak ez volt. A tésztája a nálam már megszokott vizes piskóta. Fondantot gyúrtam, abból lett a bevonat és a díszítés. Egyszerű elkészíteni, és természetesen mással is tölthető, sőt nem kell fondanttal sem bevonni, mert a lényeg az, hogy a szelet hogyan néz ki 🙂
Íme a recept:
Hozzávalók:
Torta:
- 20 dkg liszt
- 20 dkg cukor
- 4 tojás
- 1 cs. sütőpor
- 1 cs. vaníliás cukor
- 5 ek. víz
Piskótalaphoz:
- 20 dkg liszt
- 20 dkg cukor
- 4 tojás
- 1 cs. sütőpor
- 1 cs. vaníliás cukor
- 5 ek víz
Töltelék:
- 2 ü. nutella (400 g-os)
Bevonathoz:
- 1 kg fondant
- piros zselés ételfesték
Elkészítés:
A fondantot előző nap elkészítjük.
A piskóta tortát elkészítjük a Vizes piskóta leírása alapján. Majd egy tortaformát kibélelünk sütőpapírral, vagy kikenünk vajjal és meghintjük liszttel. A tésztát beleöntjük és tűpróbáig sütjük. 20 percig nem szabad a sütőt kinyitni, mert összeesik a tészta!. Ha kész, hagyjuk teljesen kihűlni.
A piskótalapot a tortához hasonlóan elkészítjük, majd két tepsit kibélelünk sütőpapírral és a tésztát elfelezzük benne. Így sütünk két piskótalapot. Vigyázat, gyorsan megsül, figyeljük folyamatosan!
Ha elkészült hagyjuk ezt is teljesen kihűlni. Majd egyforma csíkokra vágjuk fel.
A piskótatortát kétfelé vágjuk vízszintesen, majd a piskótalapokat megkenjük a nutellával, úgy, hogy még a torta körbekenéséhez is maradjon. A torta aljára, a közepére szépen összetekerve az első piskótalapot elhelyezzük. Majd amíg el nem fogy a piskótalapunk rátekerünk egyet. Így kapunk majd legyező formát, mikor felszeleteljük. Arra figyeljünk, hogy nutella egyforma vastagságban legyen megkenve. Ha készen vagyunk, és esetleg a torta alja nagyobb, szépen körbevágjuk a torta méretére. A maradék nutellával körbekenjük, majd hűtőbe tesszük.
A fondant 3/4 részét ujjnyi vastagra kinyújtjuk, nagyobbra, mint a torta, és bevonjuk vele. Szépen rásimítjuk a tortára, a lelógó felesleges részeket egy késsel eltávolítjuk. Mehet vissza a hűtőbe.
A megmaradt 1/4 fondanthoz hozzágyúrjuk a levágott részt. Majd a piros festékkel beszínezzük. Minél több festéket gyúrunk bele, annál élénkebb lesz a színe. De túl sokat nem szabad.
A piros fondant kinyújtjuk 2 mm vastagra, majd kivágunk belőle két darab 15×7 cm-es téglalapot, ez lesz a masni fő része. Majd a téglalapból hurkot képzünk, aminek a végét kevés vízzel összeragasztjuk, hogy ne essen szét. A hurokba egy papírtörlőgurigát teszünk, ha nem fér bele, akkor habrolóformát is használhatunk, vagy bármi mást, ami kerek és megtartja a hurkot. A maradék kinyújtott fondantból kivágunk egy 7×5 cm-es csíkot. A masnihurkok végét levágjuk, hogy egyen legyen, majd kevés vízzel bekenjük és összeragasztjuk. A csíkkal a két hurok találkozási helyére tekerjük, majd kevés vízzel összeragasztjuk. Félretesszük. A még mindig meglévő kinyújtott vagy újra kinyújtott fondantól kivágunk két 10×7 cm-es csíkot, és az egyik végét mindkettőnek 45 fokos szögben levágjuk, és a masnihoz rögzítjük. Hogy még jobban masnira emlékeztessen a csíkok végét összenyomhatjuk, hogy ráncolt anyagra emlékeztessenek, és így rögzítjük
A két csíkot kevés vízzel bekenünk, majd a torta közepére ragasztjuk őket, egymáshoz képest 90 fokban. A masni alját is bekenjük vízzel, és rögzítjük a csíkok találkozási helyénél. Amikor masni már megszilárdult, megtartja a formáját, eltávolítjuk támasztékot.
Tipp: víz helyett ehető ragasztót is használhatunk, Én is azt fogok következőleg.
Sok sikert az elkészítéshez. A masni elkészítésének menetéről hozok majd fényképet később.